Пиење кафе на минус 27 Целзиусови после капење во ледена вода – вака го прави тоа „Ледената кралица“


Спасе Манев (Патувања низ Македонија): Ги откриваме скриените убавини на Македонија ↓↓↓


Галкина Анечка е руска инфлуенсерка која ја викаат и Ледената кралица, а голема популарност стекна благодарение на видеата во кои скока во ледени езера, пркосејќи им на зимата и екстремно ниските температури.

Во едно такво видео, 25-годишната девојка нурна во ледено езеро, а потоа испи топло кафе, на -27°C. Русинката скокнала од езерото, а на главата и останал мраз, додека се околу неа било замрзнато, па не е чудно што го добила својот прекар.

Русинката ги објавува своите видеа на социјалните мрежи, а нејзиното најпопуларно видео на TikTok е она во кое таа исто така излегува од езеро, но наместо да пие кафе, јаде нешто што личи на снежен копан. Видеото собра повеќе од 62 милиони прегледи.

@_galkina_anna_ Ice 🍗 @galkin_vladimir #galkinaanechka #анечкагалкина #GenshinImpact33 ♬ оригинальный звук – Ice Queen