Advertisements
Актуелно

Пежо 206 „се нурна“ во Охридското езеро (видео)

Автомобил марка Пежо 206 утрово заврши во водите на Охридското езеро, веднаш крај езерскиот кеј во Охрид.

Причините за ова „нурнување“ на автомобилот во езерските води сè уште се непознати. Според првичните информации на МВР нема елементи на казниво дело и најверојатно се работи за невнимание.

Истрагата е во тек.

Advertisements
To Top