ПЕС 2018 најдобра досега: Нови трансфери, нови ликови, дресови и копачки


Спасе Манев (Патувања низ Македонија): Ги откриваме скриените убавини на Македонија ↓↓↓


Според некои ПЕС 2018 е најдобрата симулација на денешницата.

На 15 февруари и официјално излезе „Data Pack 3.0“. Со овој додаток во играта ќе бидат додадени најновите зимски трансфери, па така пример доколку играте со Арсенал ќе ги имате Обамејанг и Михтаријан. Националните дресови на дури 17 репрезентации беа обновени, како и девет модели на копачки и три нови топки.

Она што посебно ќе ги израдува фановите на оваа фудбалска симулација се подобрените лица на дури 90 играчи, помеѓу кои се Меси, Кутињо и Бонучи. Комплетниот попис и сите промени можете да ги пронајде на официјалната страна на „Конами“.