Патниот правец Прилеп – Градско затворен поради сообраќајка

Поради сообраќајна несреќа од утрово во 06.40 часот во прекин е сообраќајот на патниот правец Прилеп – Градско, соопшти АМСМ.

Несреќата се случила на 500 метри од крстосницата „Камен Дол”.