Падна од 9-ти кат и преживеа – кога станал прашал „што се случило“


Што ќе се случува во последното коло во Серија А, Ла Лига и Лига 1


31-годишен маж паднал врз покривот на црно БМВ од височина од 30 метри и целиот крвав се извлечкал од остатоците од автомобилот.

Кога стана, крвав и покриен со стакла, видел дека му е скршена десната рака и наводно ги прашал очевидците „што се случи“.

Според локалните медиуми, мажот скокнал низ прозорецот.

„Слушнав удар и на почетокот не знаев дека станува збор за човек“, изјавила Кристина Смит за New York Post.

„Задното стакло само експлодираше. Тогаш човекот скокна од автомобилот и се фрли на земја врескајќи” што се случило”, повикувајќи помош”, рече таа, додавајќи дека раката на човекот била целосно „извртена”.

Смит, кој снимил се`, повикал брза помош, која што го пренела мажот во болница, каде што сега се наоѓа во критична состојба, изјавила портпаролката на Њу Џерси.

Човекот не работел во зградата и засега не е јасно што барал таму. Тој одбил да и го каже името на полицијата и, според тврдењата, ги замолил сите да го остават на мира, бидејќи „сака да умре“.

„Сакаше да умре. Тоа беше неговата цел. Но, Бог имаше други планови”, рекол еден очевидец за локалните медиуми.