Овие се најпродаваните патики во 2018 година


Македонија - Малта: Ни треба победа и тоа не каква било, туку газење треба! ↓↓↓Аналитичарот за индустријата на обувки, Мет Пауел, ги објави своите анализи за продажбата на атлетски обувки во третиот квартал од 2018 година.

Иако неговиот извештај е прилично исцрпен и е фокусиран на растот на продажбата во поединечни сегменти од индустријата и открива кои брендови имаат причина за загриженот, многу повеќе внимание привлече неговата листа со најпродавани модели на патики во 2018 година.

На врвот од неговата листа се најде моделот Tanjun од Nike, кои го држат тронот веќе две години со ред, а беа најпродавани и во двата претходни квартали во 2018 година. По нив, на второ место следи уште еден модел на Nike, познатиот Air Max, а трети се Chuck Taylor, класиката од Converse.

Комплетната листа изгледа вака.

Nike Tanjun

 

View this post on Instagram

 

A post shared by มีโปรแลกซื้อ คู่ละ 11฿ (@le.os.ch2) on

Nike Air Max 270

 

View this post on Instagram

 

A post shared by SNEAKERADDICTED (@snkraddicted) on

Converse Chuck Taylor Low

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Fila adidas nike vans converse (@ayy_sneakers) on

Vans Ward

 

View this post on Instagram

 

A post shared by My Store ? (@mirstore) on

Nike Revolution 4

 

View this post on Instagram

 

A post shared by SALE di INSTASTORY setiap hari (@sn_storeoriginal) on

Nike Air Huarache

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Sneaker Station (@buzzsneakerstation) on

Nike Flex Contact

 

View this post on Instagram

 

A post shared by @sisi_free_store on

Nike Air Jordan 10

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Y Hm (@yyy_hm) on

Аdidas NMD R1

 

View this post on Instagram

 

A post shared by SNEAKERADDICTED (@snkraddicted) on

Nike Flex Experience RN 7

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Christian Milo (@whymilo) on