Оваа егзотична плажа е прогласена за најубава за 2020 година според Trip Advisor


Викенд најава - Најинтересно во Серија А! ↓↓↓Trip Advisor секоја година доделува признанија за одредени дестинации во зависност од нивните рецензии и коментари кои пристигнуваат на нивната интернет страница.

Според овие нивни параметри, Trip Advisor утврди дека најубавата плажа за 2020 година се наоѓа во Сицилија.

Плажата со име Spiaggia dei Conigli (позната и под името Rabbit beach) се наоѓа на осторвчето Лампедуза и се смета за едно од најубавите места во цела Италија.

Убавите нијанси на морската вода и долгата песочна плажа потсетуваат на убавините на Карипското море и Сејшелите.