Оваа девојка му даде нова димензија на провокативното домашно чистење

25-годишната Викторија Марфи, девојка од Единбург, со својот пристап и идеја за бизнис го издигна на едно поинакво ниво терминот „стриптиз“ и работата како куќна помошничка, па сега заработува милиони преку својата агенција за чистење.

Викторија вработува 15 работници, меѓу кои и мажи, кои голи чистат куќи а за еден час наплатуваат од 55 до 75 фунти, во зависност од степенот на голотија. Пред отворањето на агенцијата, таа сама гола чистела за да го испита теренот. Кога видела дека нема опасност , почнала да вработувба атрактивни девојки и момчиња.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Glimmer (@getglimmer_) on

„Ние не сме ескорт служба. Нудиме нешто забавно и заводливо. Додека сама работев , се смеев и се забавував , а ништо лошо не ми се случи.” раскажа Викторија за британските медиуми.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Glimmer (@getglimmer_) on

Чистењето во нејзината агенција од еден час во долна облека се наплатува 55 фунти , во топлес 65 фунти , а целосно голи чинат 75 фунти. Таа има бројни редовни клиенти и уште повеќе кои бараат повремено услуги од нејзината агенција.