Ова озбилно беше или местено: Крис Рок доби јак шамар од Вил Смит на доделувањето на Оскарите – еве зошто (снимка)


Спасе Манев (Патувања низ Македонија): Ги откриваме скриените убавини на Македонија ↓↓↓


На овогодинешното доделување на Оскарите се случи инцидент, кога комичарот Крис Рок ја коментираше Џејд Пинкет-Смит, сопругата на Вил Смит. Тој рече дека Џејд, која носи многу кратка фризура бидејќи има алопеција, личи на Деми Мур во филмот „Џи Ај Џејн“.

„Џејд, едвај го чекам вториот дел од тој филм“, рече Крис, а актерката ги преврте очите.

Нејзиниот сопруг Вил Смит прво рекол „не го земај името на мојата сопруга во уста“, а потоа станал, излегол на сцената и го удрил. И откако го удри, Вил Смит продолжи да повторува „не го земај името на мојата сопруга во уста“.

По инцидентот, Вил е награден за најдобра машка улога во филмот „Кралот Ричард“, а тој заплакал додека држел говор.