Островот се тресе: Најголемите ѕвезди на Арсенал во центарот на мега скандал! (ФОТО)


Кој ќе тепа на Ел Класико!? ↓↓↓


Голем скандал ја тресе Англија!

Имено, ѕведите на Арсенал Александар Лаказет, Матео Гендузи, Сеад Колашинац, Месут Озил и Пјер Емерик Обамејанг конзумирале – Хипи Крак, позната како дрога која предизвикува неконтролирано смеење.

Тие се фотографиани во еден лондонски клуб. Фотографиите се направени уште во август, на само неколку дена пред почетокот на сезоната, наведува таблоидот „Сан“.

„Сан“ наведува дека поседува и ексклузивни снимки на кои се гледа како некои од фудбалерите на Арсенал ја губат свеста.

Иначе иако оваа дрога е позната по смеењето, воопшто не е безопасна, предозирање од истата би можело да предизвика срцев удар и смрт.