Официјално: Ливерпул го осигура потписот на Хрватот!

LIVERPOOL, ENGLAND - APRIL 14: during the UEFA Europa League quarter final, second leg match between Liverpool and Borussia Dortmund at Anfield on April 14, 2016 in Liverpool, United Kingdom. (Photo by Clive Brunskill/Getty Images)

Спасе Манев (Патувања низ Македонија): Ги откриваме скриените убавини на Македонија ↓↓↓


Хрватскиот репрезентативец Дејан Ловерен, денес стави потпис на нов договор со Ливерпул и се обврза на верност со клубот од „Енфилд“ до 2021 година.

Дејан Ловрен во Ливерпул пристигна во 2014 година од Саутемптон. За тимот од „Енфилд“ има одиграно 105 натпревари и постигнато четири гола, од кои два во оваа сезона.

„Мислам дека сум најсреќниот човек во светот, го остварив сонот. Секогаш сонував да останам долго во клубот кој го сакам, а тој клуб е Ливерпул“, изјави Хрватот.

Ливерпул не ги објави финансиските детали од новиот договор на Ловрен.