Официјално: Кутињо е играч на Баерн Минхен!


Кој ќе тепа на Ел Класико!? ↓↓↓


Тоа што се најавуваше изминатите денови, денес доби официјална потврда – Филипе Кутињо е играч на Баерн Минхен.

Барселона денес го потврди трансферот на Кутињо, кој во Минхен се сели на едногодишна позајмица со право на откуп.

Баерн на Барселона за едногодишна позајмица ќе и плати 8.5 милиони евра, а ќе ги превземе и трошоците за платата на Кутињо, околу 12 милиони евра.

Ако после позајмицата сакаат да го откупат Бразилецот ќе треба да платат 120 милиони евра.