Официјално е: Меси ја напушта Барселона!


Шанса да станеш YouTuber! Приклучи се! ↓↓↓


Најавата на „Марка“ се покажа како точна – Барселона објави нешто кое завечерва го потресе фудбалскиот свет!

Лионел Меси ја напушта Барселона! Да, звучи неверојатно, но Каталонците ова го потврдија синоќа.

Се знаеше дека има проблем кога Меси остана повеќе од еден месец без договор, а немаше најава од ниту една страна за продолжување на истиот. Очигледно Лапорта не пронајде начин да ги реши финансиските проблеми.

Сега прашањето е – каде ќе продолжи?