Одигра само осум минути во Примера, го купуваат за 20 милиони!


Викенд најава: Интер - Милан, Тотенхем - Ман.Сити и Феенорд - ПСВ ↓↓↓Во последно време кинеските клубови трошат многу пари на фудбалскиот пазар, па ги пореметуваат плановите на европските гиганти. Така ќе биде и во зимскиот преоден рок.

Последните инфорамции говорат дека кинеси Хабеи кој е предводен од Мануел Пелегрини е спремен да плати 20 милиони евра за кинескиот репрезентативец Занг Ченгдонг кој моментално настапува во Гоиан.

Занг има европско искуство затоа што настапуваше во Португалија, Германија, а во 2015 година стана и првиот Кинез кој заиграл во шпанска Примера.

Проблем е само што Занг во Рајо Валекано за една полусезона успеа да одигра само 8 минути, што доболно говори за неговиот квалитет.

Сепак, Хабеи е спремен за плати 20 милиони евра бидјеќи смета дека Занг ќе му помогне во освојување на титулата.