Од затвор, на модна писта, од криминалец – заводник: Мадона и Кајли подзинаа по него


Спасе Манев (Патувања низ Македонија): Ги откриваме скриените убавини на Македонија ↓↓↓


Жените ширум светот полудеа по згодниот затвореник Џереми Микс чија фотографија беше објавена на Фејсбук страната на американскиот сојузен затвор.

Уште од тогаш ги освои срцата на милион жени ширум светот, а сега започна да ги освојува и модните писти.

Тој дебитираше на модната недела во Њујорк, а ги воодушеви и Кајли Џенер и Мадона кои го гледаа од првите редови.