Од денес на сила стапува целосната забрана за движење низ шумски предели во Македонија


Уште еден поткаст! Fat Cacko: Од гитара до Fat kitchen bistro и најдобриот бургер во градот ↓↓↓


Владата соопшти дека од денеска, 3. август стапува на сила целосна забрана за движење во шумските предели низ Македонија.

Во соопштението од Владата се наведува дека се апелира до сите граѓани да не се движат низ шумските подрачја во земјата заради заштита на личната безбедност и заради спречување натамошно ширење на пожарите.