Од бездомничка до милионска заработка во една година – животната приказна на Вотсон е како од филм

31-годишната поранешна наставничка Елиза Роуз Вотсон во еден момент од животот се најде на улица, како бездомник зависничка од наркотици и алкохол, а денес заработува милиони на платформата „ OnlyFans “.

Таа е дипломиран психолог и станала зависник од дрога на 23-годишна возраст, кога започнала да работи како манекенка. Потоа започнала да користи кокаин и некои други опијати, а покрај тоа станала зависна од алкохол. Се борела со тоа цели четири години.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Eliza Rose Watson (@elizarosewatson)

„Сите пари што ќе ги заработев ги давав за алкохол или кокаин“, изјави сега Елиза за британските медиуми, признавајќи дека украла пари и од нејзината мајка. Наскоро се нашла на улица, справувајќи се и со спиење со непознати мажи. Една нејзина пријателка ја убедила да побара помош.

„Еден ден таа се појави пред мојата врата и јас бев толку уморна што само отидов со неа кај анонимни алкохоличари. Почнав да се справувам со моите проблеми. Дотогаш, неколку пати се обидов да извршам самоубиство додека бев во болница и во полиција. Знаев дека не можам да продолжам така “, вели Елиза.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Eliza Rose Watson (@elizarosewatson)

По рехабилитацијата се вработила во градинка. Таа вели дека за време на вработувањето била целосно искрена за своето минато и дека решиле да и дадат шанса, за што е многу благодарна. „Работата беше совршена, но не можев да заработам доволно. Сакав да ги вратам парите што ги украдов од мајка ми, да вратам некои долгови и да станам независна”, вели таа.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Eliza Rose Watson (@elizarosewatson)

Затоа, таа се свртела кон „ OnlyFans “. Во декември 2019 година, таа отворила профил на таа 18+ платформа. Првично заработувала, вели таа, 2.000 фунти месечно, а во пандемијата 100.000 фунти месечно. Заработила милион фунти последнава година.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Eliza Rose Watson (@elizarosewatson)

Работи 16 часа на ден, седум дена во неделата. „Не се само сексуални разговори, сè е таму. Постојат жени кои ме прашуваат за совети за вежбање и слично”, вели таа. “Тоа е како заедница. OnlyFans ми дозволува флексибилен живот, кога мајка ми или некој близок ми е потребен, веднаш можам да бидам таму за нив”, заклучила Елиза, која сега на Инстаграм ја следат скоро милион луѓе.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Eliza Rose Watson (@elizarosewatson)

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Eliza Rose Watson (@elizarosewatson)

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Eliza Rose Watson (@elizarosewatson)