Обожавателите ја запукаа Хурем Султан заради едиторијал за руското издание на магазинот Hallo


Спасе Манев (Патувања низ Македонија): Ги откриваме скриените убавини на Македонија ↓↓↓


Популарната актерка Меријем Узерли на Инстаграм објави неколку фотографии за руското издание на популарниот магазин Hello, на чија насловна страница се најде овој месец.

Нејзините обожаватели се разочарани од нејзиниот потег, особено затоа што нејзината најголема улога е улогата на личност родена во Украина – султанката Хурем.

„Појавувањето во руски магазин сега не е нешто со што треба да се гордеете, напротив треба да се срамите“, „Додека цел свет ја поддржува Украина, вие правите реклами за Русија. Срам да ви е“, „Дали парите се повеќе важно од животот на децата?“, се дел од коментарите на Инстаграм.

Многу актери се жалеа дека таа цело време молчи за ситуацијата во Украина, но некои веруваат дека нејзиниот молк кажува се` и дека „сега го покажа своето вистинско лице“.

„Зарем не би било правилно да ѝ ја покажете вистината на вашата публика – руски симпатизери чии мозоци главно се испрани од пропаганда? Ме растажува затоа што мајка на две деца молчи додека Русите ги гранатираат породилиштата во Мариупол“, додаде еден следбеник. .

Инаку, актерката последниве години се посвети на мајчинството и се уште се занимава со актерство.