Ново засилување за Вардар – пристигнува Бразилецот Толедо!


Спасе Манев (Патувања низ Македонија): Ги откриваме скриените убавини на Македонија ↓↓↓


Македонскиот и европски шампион Вардар продолжува со засиливањата и комплетирање на тимот за следната сезона.

Најново засилување за „црвено-црните“ е 25-годишниот Бразилец, Хозе Толедо, кој доаѓа од Висла Плок.

Овој 25-годишен ракометар ги помина последните четири години во Полска, а се очекува да биде квалитетно засилување за Вардар, зашто е добар и во играта во напад и во одбрана.

Толедо е и бразилски репрезентативец, висок 193 сантиметри, а има златен медал од 2016 и сребрен од 2018 година на Пан Американските игри.