Спорт

Новите сопственици на Милан ја составија листата на желби!

Паулињо повторно го привлекува вниманието на светската фудбалска јавност, што поради своите игри во репрезентацијата, но и поради своите испади во Кина.

Паулињо има понуди да се врати во Европа, а тоа би можело да се случи многу брзо, бидејќи му се заканува депортација од кинеската држава.

Медиумите од оваа земја пренесуваат дека големата ѕвезда на Гвангжу може да добие депортација од Кина и брзо да загуби голем дел од милионите од неговиот договор со клубот, а причина за тоа се двата прекршени етички закони за кои има строги мерки во Источна Азија

Имено, тој на социјалните мрежи објави фотографија со јапонската порно актерка Чукаса Аои, а со оглед на тоа дека порнографијата е забранета во Кина, тој се најде на удар на властите. Имено, таа фотографија е направена за потребите на кампањата во еден филипински магазин.

Advertisements
To Top