Новата девојка на Влаховиќ ја викаат „италијанската Меган Фокс“

Новиот ас на италијанскиот фудбалски гигант Јувентус, Душан Влаховиќ, според пишувањата на италијанските медиуми има нова девојка која таму е позната како „италијанската Меган Фокс“.

Според медиумите на „чизмата“ српскиот фудбалер е во врска со убавата Каролина Страмаре, девојка која во 2019 година е продласена за Мис на Италија.

Веста за новата љубовна романса меѓу Влаховиќ и Каролина ја пренесоа и тиражните Газета, Тутоспорт, Новеле 2000 и други.

Наводно Душан и Каролина заедно го прославиле роденденот, бидејќи двајцата имаа родендени во разлика од само еден ден.