Нова трагедија: Италијански фудбалер пронајден мртов!


Македонија - Малта: Ни треба победа и тоа не каква било, туку газење треба! ↓↓↓Фудбалер на аматерскиот италијански клуб Мартина бил пронајден мртов, пренесуваат медиумите на Апенините.

Безживотното тело на 19-годишниот Фабиано Колучи било откриено од неговиот брат во семејната куќа.

Колучи требало да се сретне со капитенот на тимот Марко Амато, а италијанските медиуми претпоставуваат дека станува збор за самоубиство.

„Потресени сме од веста. Ја замоливме Лигата да го одожи следниот меч. Не можеме да најдеме објаснување, се уште сме во шок“, изјави претседателот на клубот.