Нов трејлер за Kong: Skull Island – приказната за огромниот ѕвер

„Тоа е Конг, тој е кралот тука“, така започнува трејлерот за филмот „Kong: Skull Island“, како и приказната за огромниот ѕвер.

Овој трејлер не носи длабоко во островот, каде што Џејмс Конрад (Том Хидлстон), фото-новинарот Вивер (Бри Ларсон) и останатите од тимот одлучуваат да стапнат на островот и да го прошетаат пеш. Додека пешачат, го среќаваат локалниот жител Џон, кој ги предупредува дека сите ќе умрат.

Филмот и официјално ќе се прикажува низ кино салите во светот почнувајќи од 10-ти март, идната година.