Никола Ѓоргев потпша за Твенте!


Unboxing: Што е ново во студиото на BMG Network!? ↓↓↓


Македонскиот репрезентативец Никола Ѓоргев во следните две години ќе биде дел од холандскиот прволигаш Твенте, пренесуваат тамошните медиуми.

Македонскиот младински но и сениорски репрезентативец по успешниот настап на европското првенство во Полска, одлучи да напушти швајцарски Грасхоперс и во следните две сезони ќе настапува како позајмен фудбалер во Твенте.

Ова ќе биде прв пат Ѓорѓев да игра во некој друг тим, бидејќи тој од најмали категории го носеше дресот на Грасхоперс. Ова ќе биде прв пат Ѓорѓев да игра во некој друг тим, бидејќи тој од најмали категории го носеше дресот на Грасхоперс.

19-годишниот крилен напаѓач уште на стартот на летото најави промена на средината, бидејќи во Швајцарија немаше голема минутажа.