Никогаш доста од Луција: Го батали велосипедот и сега „прави растур“ со сексапил на социјалните мрежи


Викенд најава: Интер - Милан, Тотенхем - Ман.Сити и Феенорд - ПСВ ↓↓↓28-годишната Луција Јаворчекова пред неколку години беше шампионка во велосипедизам и една од најпопуларните спортистки во нејзината родна Словачка.

Но, жешката спортистка одлучи велосипедските патики да ги замени со високи потпетици и да се „префрли“ на манекенството, но и на платформата „Only Funs“, каде што ги продава своите експлицитни фотографии и снимки.

Oваа вест која се појави пред 3 г. шокираше многумина и алармираше за тоа колку всушност се ниски приходите во женскиот спорт.