Неверојатна сцена: Сенегал победи, а Мане плачеше како мало дете (видео)


Македонија - Малта: Ни треба победа и тоа не каква било, туку газење треба! ↓↓↓Постојат и фудбалери кои се толку самокритични, што не се задолни од својата игра и плачат после победа.

Неверојатна слика ни доаѓа од Африка од натпреварот Екваторијална Гвинеја и Сенегел. Гостите славеа со 1:0 и го задржаа првото место во групата, но тоа не беше доволна причина првата ѕвезда Садио Мане да се опушти и да се радува.

Иако не се знае точната причина, факт е дека Мане плачеше како мало дете, па дури во некоку наврати заврши на тревата.

Според информациите не станува збор за никаква повреда, туку едноставно Мане плачел поради лошата игра и промашувањата.