Неверојатен заплет: Нејмар заминува во Бразил!


Unboxing: Што е ново во студиото на BMG Network!? ↓↓↓


Од минута во минута пристигнуваат нови информации за „случајот Нејмар“, а шпанските медиуми тврдат дека сагата доживеала нов заплет.

Додека се чека релизација на „сапуницата“ на релација Барселона – Немар – ПСЖ, добивме нов заплет, со оглед на фактот што Нејмар наместо враќање во Барселона избра да се врати во Бразил.

Моментално се наоѓа во Дубаи, а неговиот татко за „Мундо Депортиво“ изјави дека за неговиот син ќе биде многу полесно да се сконцентрира во родната земја, па така полесно ќе ја донесе одлуката за неговата иднина.

Нејмар нема да се врати во Барселона и да тренира со остатокот од тимот – наскоро се очекува и негов лет за Париз, каде би требало со ПСЖ да го реализира најскапиот трансфер во историјата на вудбалот, вреден 222 милиони евра.