Спорт

Нестор човек на одлука: Постигна гол и донесе победа за Палермо (ВИДЕО)

Македонскиот напаѓач Илија Несторовски и оваа сезона игра во одлична форма во дресот на италијански Палермо, пишува Спортски.мк.

Во рамките о 30-тото коло од Серија Б Палермо со 1:0 ја совлада Верона, а единствениот гол на натпреварот беше дело токму на Несторовски кој ја погоди мрежата во 46-тата минута.

Ова беше 10-ти гол за Македонецот во првенството, додека еден постигна и во Купот на Италија против Каљари.

Несторовски на теренот го помина цел натпревар, а Александар Трајковски на оваа средба беше заменет во 87-та минута.

Извор: Спортски.мк

To Top