Некој ги сликал нацистите како серат – Ерик Кесел објавува книга за тоа


Викенд најава: Интер - Милан, Тотенхем - Ман.Сити и Феенорд - ПСВ ↓↓↓Под конкретен и недвосмислен наслов „Shit“, Ерик Кесел ја објавува својата нова книга која е исполнета со фотографии од нацистичките војници фатени „на срање“, ама буквално.

„Shit“ ќе претставува збирка од фотографски сведоштва на германски војници како вршат голема нужда за време на Втората светска војна.

„Пред околу една година, налетав на некои од фотографиите на eBay“, се сеќава холандскиот уметник и дизајнер. „Не сум сигурен зошто, ама има прилично голем бувљак за вакви видови слики од Втората светска војна“.