Нејмар: Реал Мадрид? Луѓето зборуваат глупости!

Ѕвездата на Пари Сент Жермен, Нејмар конечно за бразилските медиуми го прокоментира евентуалниот трансфер во Реал Мадрид велејќи дека тоа се само шпекулации.

„Реал Мадрид? Во моментов мислам само за репрезентацијата на Бразил. Понекогаш луѓето измислуваат апсурдни работи на кои дури и не вреди да се обрне внимание“, изјави Нејмар.

Напаѓачот продолжува да се опоравува од повредата поради која го пропушти последниот дел од сезоната. Тој објасни дека се уште не е подготвен за игра, но се надева дека до почетокот на Мундијалот 2018 ќе биде во добра кондиција.

„Се плашам, бидејќи не сум играл три месеци, ми треба малку повеќе време за да го надминам тоа. Нема ништо, што би ме спречило. Физички сум добар, само избегнувам некои дижења“, рече Нејмар.