Нејмар: Нема да ја завршам кариерата во Барселона!


Шанса да станеш YouTuber! Приклучи се! ↓↓↓


Нејмар е среќен во Барселона и неодамна го продолжи договорот со што се обврза на верност кон каталонскиот гигант до 2021 година.

Сепак, иако фановите на Барса тоа го сакаат, се чини дека Нејмар нема да ја заврши кариерата на „Камп Ноу“.

„Би ми била голема чест да заиграм за Фламенго на Маракана. Би играл со цело срце за нив. Тоа е клубот во кој сакам да ја завршам кариерата“, призна Нејмар.

Интересно, и неговиот соигач Рафиња ја има истата желба.

„Ако даде Бог еден ден ќе играм за Фламенго. Тоа навистина го посакувам“, истакна Рафиња.