Спорт

Нејмар не престанува да мисли на враќање во Барселона

Најскапиот фудбалер на светот, Нејмар верува дека наскоро повторно ќе го облече дресот на Барселона, пренесува „Мундо Депортиво“.

Весниот открива дека Нејмар овој викенд престојувал во Барселона, па дури и се видел со блиски пријатели како Лео Меси и Луис Суарез.

Користејќи го поводот дека е повреден, Бразилецот одлетал во каталонската престолнина на роденденот на сопругата на Суарез.

На забавата Нејмар им соопштил на своите пријатели дека се уште настојува да се врати во Барселона и дека има реална можност тоа да се случи следното лето.

Во текот на целото лето траеше трансфер сагата на Нејмар, но ПСЖ и Барселона не успеаа да најдат заеднички јазик околу обештетувањето.

To Top