Не го припушти и го „изеде“ со поглед: Колинда „се отепа“ од трчање по Трамп (видео)


Спасе Манев (Патувања низ Македонија): Ги откриваме скриените убавини на Македонија ↓↓↓


Претседателката на Хрватска, Колинда Грабар Китаровиќ на својата земја и приреди непријатна ситуација.

Китаровиќ го бркаше Доналд Трамп низ седиштето на НАТО. Камерите ја снимија Колинда како се обидува да му се приближи. На почетокот таа беше прилично оддалечена од Трамп.

Во моментот кога Меркел отиде кон говорницата, Колинда конечно застана покрај претседателот на САД и потоа продолжи да оди во чекор со него, но тој не ја ни погледна.