Славни

Тренд кој ги пали мажите: Под „голите панталони“ не носат гаќички

Старлетите кои се познати по тоа што се „само познати“ и по ништо друго што направиле во животот (оти нормално, не направиле апсолутно ама баш ништо), како сестрите Кардашијан, Џенер и Хадид, се заслужни за голем број модни трендови, како вкусни, така и невкусни, кои можат да се забележат по улиците изминативе години. А последниот кој го „фураат“ е можеби еден од најневкусните досега.

Станува збор за панталони и хеланки со „кожа боја“ кои се толку тесни што девојките во нив изгледаат како да се голи, а дополнителна нота на невкус дава фактот дека под нив не можат да носат гаќички, бидејќи целосно би се отцртувале и гледале.

„Познатите фаци го сакаат овој тренд поради факторот шок кој го носи тој. Едноставно, овие парчиња облека прават илузија дека не носите ништо врз себе и тоа е доволно шокантна појава која се добива како прв впечаток“, вели стилистката Наоми Истед.

A post shared by Amra Olević | Artist (@amrezy) on

A post shared by hotmiamistyles (@hotmiamistyles) on

To Top