Најглупавото изведување на слободен удар кое сте го виделе


Уште еден поткаст! Fat Cacko: Од гитара до Fat kitchen bistro и најдобриот бургер во градот ↓↓↓


Добро се насмеаа гледачите кои дојдоа да го гледаат реванш натпреварот од Полскиот куп помеѓу Погон и нисколигашот Пушчзе.

Погон во првиот натпревар победи до 2:1, а во реваншот го потврди пласманот со 2:0. Посебни возбудување немаше, но затоа гостинските фудбалери се погрижија да ја насмеат публиката.

При резултат 1:0 гостите добија слободен удар од солидна позиција, потрошија неколку минути на договор, а потоа го изведоа најглупавиот слободен удар кој некогаш сте го виделе!