Наизглед невина, но многу жешка: Инстаграм убавиците полудеа по оваа поза

Инстаграм го тресе нова, провокативна поза за фотографирање која ги опседна голем дел од славните убавици кои „владеат“ на оваа социјална мрежа.

Станува збор за позата „Бамби“, инспирирана секако, од истоимениот анимиран класик на „Дизни“.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Megan Barton-Hanson (@meganbartonhanson_) on

Сè што треба да направите за да бидете дел од овој нов тренд, е да клекнете на колена позирајќи така бедрата да ви ги покриваат листовите од нозете. Популарните „Инстаграмуши“ обожаваат да додадат и невин, но воедно и заводлив поглед во оваа поза.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by i s k r a (@iskra) on

Позата, како што пишува The Sun, ја истакнува половината и визуелно ги „издолжува“ нозете. Светски познатите убавици особено обожаваат во оваа поза да позираат на плажа.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by M O N T A N A B R O W N (@montanarosebrown1) on

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Vicky Pattison (@vickypattison) on

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Vicky Pattison (@vickypattison) on