НАДАЛ, ГОЛЕМ СИ: Рафа не помага со „статуси“, туку на лице место со – лопата! (ФОТО+ВИДЕО)


Ќе игра ли Елмас против Баерн Минхен!? ↓↓↓


Островот Мајорка го зафати природна катастрофа, а еден првите коу пружи помош беше познатиот шпански тенисер – Рафаел Надал.

Големите врнежи од дожд кои овие денови ја зафатија Мајорка беа причина за поплави и рушење на земјиште во градот Сант Љоренка. Огромен број од жителите на ова место останаа без покрив на главата, некои го загубија и својот живот, па властите прогласија тридневна жалост.

Цела Шпанија, но и целиот свет е воодушевен од потегот на Надал. Шпанецот не пишуваше потресни статуси на социјалните мрежи туку се појави на лице место и се фати за работа!

Навистина потег за сите пофалби.

https://youtu.be/sWlZTFO7Atk