На Светското првенство воопшто не влезе во игра, а дома си замина со дресот од Меси 🎥


Уствари викендов е затишје пред бура! ↓↓↓


Aвстралиската фудбалска репрезентација одлично се претстави на Светското првенство кое го заврши со вчерашниот пораз од Аргентина во осминафиналето.

Дел од фудбалерите по завршувањето на натпреварот сaкаа да го разменат дресот со Меси, а среќникот беше 24-годишниот Камерон Делвин кој чекаше прво Лео да ја прими наградата за играч на натпреварот, па потоа да ги разменат дресовите.

Интересно е што тој во Катар не одигра ниту една минута, но дома си оди со вреден спомен.