На Ратајковски ѝ е жешко, па малку се…


1/8 финале на СП: Мегваер пак е главна тема - 15 ден ↓↓↓Не дека во поумерени и поладни услови вртка нешто многу повеќе облека на себе кога има прилика за раслекување, ама Емили Ратајковски сигурно не трпи „крпчиња и парталчиња“ кога времето надвор е жешко. Доказ за тоа се нејзините фотографии на Инстаграм, особено оние направени во летните горештини.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Emily Ratajkowski (@emrata) on

Познатата манекенка веќе шест години е една од најславмните лчичности на планетава кога станува збор за светот на „моделингот“ и модата генерално, токму поради провокативните фотографии.

Таа сподели уште една серија разголени фотографии од одмор , каде ги промовира долните делови од мини бикините, кои се дел од нејзината колекција.