На охридска плажа пронајдено тело на мртов маж


Спасе Манев (Патувања низ Македонија): Ги откриваме скриените убавини на Македонија ↓↓↓


Зачера околу 15.15 часот во населба Свети Стефан, кај Охрид, на плажа во бесознание бил пронајден 80-годишниот Б.О.од Прилеп, со место на живеење во Австралија.

Во 15,25 часот, од страна на доктор од екипата на Итна медицинска помош била констатирана смрт. Увид на лице местото извршила екипа од СВР-Охрид и Јавен обвинител, по чија наредба во текот на денешниот ден над телото на починатиот во Медицински центар Битола, Судска медицина ќе биде извршена обдукција.