На денешен ден: Голот на Чупиќ со кој Вардар ја покори Европа (видео)


Викендов дерби, до дерби - се враќа клубскиот фудбал! ↓↓↓Пред точно една година Македонија славеше! Вардар ја освои европската титулата!

На денешен ден минатата година беше одиграно финалето на фајнл-фор турнирот во Келн каде што Вардар стигна до историската титулата шампион на Европа. Голот кој донесе огромна радост беше дело на Иван Чупиќ во последната секунда од натпреварот.