Мурињо реши: Влегува „all in“ за Дибала


Топ 10 најголеми фудбалски дербија


Манчестер Јунајтед е фаворит за потписот за ѕвездата на Јувентус, Пауло Дибала тврди добро информираниот „Манчестер Ивнинг Њуз“.

Мурињо ќе добие голем буџет за летни засилувања, а токму Дибала е прв на листата желби на „Специјалниот“.

Заминувањето на Златан Ибрахимовиќ остави „дупка“ во тимот на Јунајтед, па „црвените ѓаволи“ ова лето ќе бараат нов играч кој ќе ја има улогата на лидер на теренот, но и ќе донесе големи коменрцијални придобивки.

Силен индикатор за трансферот на Дибала на „Олд Трафорд“ се и обложувалниците, каде коефициентите изминататите денови паднаа од 13 на 8.

24-годишниот Аргентинец оваа сезона има одиграно 35 меча на кои постигна 25 гола во дресот на Јувентус.

Јунајтед ќе има силна конкуренција за неговиот потпис, но весникот тврди дека „црвените ѓаволи“ веќе спремиле понуда од 120 милиони фунти.