Мурињо го пушта Марсијал – Французинот на раскрсница


Што ќе се случува во последното коло во Серија А, Ла Лига и Лига 1


Марсијал инсистира да го напушти да го напушти Манчестер Јунајтед, а последните информации од Островот говорат дека Мурињо нема ништо против неговото заминување.

Марсијал влегува во последната година од договорот, па ова е последна шанса „црвените ѓаволи“ да заработат на неговото заминување.

Марсијал е на раскрсница и има две солуции. Баерн Минхен е заинтересиран и во него гледа идеална замена за Франк Рибери.

Вторниот клуб кој е силно заинтересиран за Французинот е Јувентус, кој на лето ќе прави реконструкција на тимот и го сака Марсијал како замена за Манџукиќ.

Сега се е во рацете на Марсијал и неговиот менаџер. Преговорите за продолжување на договорот се прекинати, а „црвените ѓаволи“ за неговата слобида бараат 60 милиони евра.