Вебкафе

Му се „заблагодари“ на КОВИД-19, па ѝ подвлезе на пицеријата со токмак

Огорчениот и разочаран сопственик на пицерија од Сардинија, Џан Марио Фену (59) ја уништи својата пицерија затоа што сфатил дека ќе падне во уште поголеми долгови ако ја отвори по два месеци карантин во Италија, отколку сосема да ја затвори.

Тој во видеото што го објави на Фејсбук извикува дека коронавирусот е виновен за кризата.

„Не можам да ја отворам пицеријата, ти благодарам, КОВИД-19“, извикува изнервираниот газда.

„Не обвинувам никого, едноставно не можам да продолжам. Иако е затворена, пицеријата ме чинеше 3000 евра месечно, изјави тој.

Во видеото се гледа како тој ја крши внатрешноста на пицеријата ,,Фанатик” со токмак , иако цели 30 години работел успешно.

Advertisements
To Top