Мртво машко тело најдено во водите на Вардар кај Долно Лисиче


Викенд најава: Интер - Милан, Тотенхем - Ман.Сити и Феенорд - ПСВ ↓↓↓Тело на непознато машко лице, вчера било пронајдено во водите на реката Вардар кај Долно Лисиче, по што било пријавено во полиција. 

Со специјално возило лешот е изваден од водата, но идентитетот на мажот не е утврден-соопштија од МВР.

По наредба на Јавен обвинител телото на починатиот ќе биде предадено на Институтот за Судска Медицина за обдукција.