Мртов маж пронајден во својата куќа во Гостивар


Викенд најава: Интер - Милан, Тотенхем - Ман.Сити и Феенорд - ПСВ ↓↓↓Мртов маж бил пронајден во понеделник вечер во подрумот во неговата куќа во Гостивар.

Како што соопшти МВР, станува збор за 61 годишниот М.Б., кој бил пронајден во легната положба со лицето над хидрофорот, а во подрумот имало вода длабока десетина сантиметри.

Телото на починатиот е предадено на обдукција.