Моментот кога Џошуа го нокаутираше Поветкин (ВИДЕО)


Спасе Манев (Патувања низ Македонија): Ги откриваме скриените убавини на Македонија ↓↓↓


Вчера вљубениците во боксот имаа можност да уживаат во спектаклот кој го прирердија Ентони Џошуа и Александар Поветкин.

Двајцата боксери прирердија навистина одлична борба која беше завршена во седмата рунда кога Џошуа го нокаутираше Поветкин. Во продолжение погледнете го моментот кога Џошуа го зададе клучниот и последниот удар во борбата.