Мицкоски: Размислуваме да ја продадеме или изнајмуваме палатата од ВМРО-ДПМНЕ


Викенд најава - Најинтересно во Серија А! ↓↓↓Во интервју дадено за поратлот Мкд.мк, претседелот на опозициската ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, откри дека партијата размислува за рационализација на трошоците.

„Ако имаме соодветна понуда, објектот на штабот на партијата би го продале или би го изнајмувале доколку има соодветна понуда. Сега правиме еден вид на скенирање на пазарот, па ќе видиме“, вели во интервјуто.

Мицкоски вели дека по денешната информација за упатување на издржување на затворската казна на Никола Груевски, тој ќе иницира средба со почесниот претседател на ВМРО-ДПМНЕ. Сепак се работи за класичен политички прогон и сакам да се видам со нашиот почесен претседател, вели Мицкоски.