Вебкафе

Мислеше дека има перфектна матурска фотка – но еден детал над главата ја направи хит на интернет

Типката од фотографијата мислеше дека конечно ја има направено соврешната фотка која ќе биде нејзина репрезентативна слика за матурскиот алманах, но нејзиниот ќеф брзо се расипа и таа се разочара. А за тоа е виновен еден детал над нејзината глава кој го расипува идеалниот кадар.

Алексис на Твитер ја сподели фотката за годишниот школски алманах која на прв поглед изгледа типично допадлива, но со мало внимание над нејзината глава ќе забележите еден незгоден детал од графитот.

„Никој не мислеше да ми каже дека на матурската фотка имам огромен пенис над главата?“, напиша таа на Твитер, објава која стана вирален хит. Благодарение на повеќе од 48.000 ретвитови и 275.000 лајкови, набрзо испадна дека таа не е единствена што имала ваков „проблем“ со фотографија.

Advertisements
To Top