Живот

Мишел Обама во кич чизми до препони

Откако му заврши претседателскиот мандат на нејзиниот сопруг Барак Обама, бившата прва дама на САД, Мишел Обама, некако се опушти со модниот стил, кој додека беше во Белата куќа, го одржуваше принципиелно вкусен, пристоен, елегантен и на ниво.

Најпознатите модните креатори се грижеа за нејзиниот стајлинг посебно на јавните настани. Но, откако Барак Обама го заврши својот претседателски мандат, модниот вкус на госпоѓа Обама драстично се промени.

Во неверојатен стајлинг Мишел неодамна се појавила при едно гостување во Бруклин каде имала средба со актерката Сара Џесика Паркер.

Мишел носеше жолт фустан, но тоа што ги изненадило сите биле чизмите на поранешната прва дама.

Некогаш елегантната Мишел се појавила во длабоки блескави чизми кои на интернет биле наречени неприкладни и нападни, а може да се купат за околу 3.900 долари

Advertisements
To Top